Sıkça Sorulan Sorular

1. Berberin kullandığımda iyi sonuçlara ne zaman ulaşabilirim?

Berberin kullanımında kişisel yanıt ve kullanım amacına göre süre değişebilir ancak en genel kullanım kürleri 4-6 aylık kürlerdir.

2. Berberin kullanmayı bir gün-ya da bir süre- unuttum. Herhangi bir etkisi olur mu?

Herhangi bir problem olmaz ancak besin takviyelerinde istenen etki için düzenli kullanımın önemli olduğu unutulmamalıdır. Etkinlik azalmasını önlemek için her gün düzenli kullanım daha iyidir.

3. Ürünleri kullanırken, etkisini artıracak bir beslenme şekli, egzersiz ya da yaşam trendi mevcut mudur?

Berberin veya Quercetin takviyeleri genel olarak vücuttaki inflamatuar yanıtı ve serbest radikal hasarlarını düzenlemek veya azaltmak amaçlı kullanıldığında inflamasyonu arttırıcı besinleri azaltmakta yarar vardır. İnflamasyon arttırıcı besinler genel olarak hayvansal gıdalar, kızartmalar, katı yağlar, Omega-6 kaynağı işlenmiş bitkisel yağlar vs.dir. Bu besinlerin tüketimini azaltıp daha çok yeşillik, bitkisel gıdalar, sebze yemekleri, balık ve zeytinyağı ağırlıklı beslenmek etkinliği arttıracaktır.

4. Berberin nedir? Ne için kullanılır?

Berberin; Çin Tıbbı ve Ayurveda’da binlerce yıllık geleneksel kullanımı olan ve çeşitli bitkilerde bulunan doğal bir maddedir. Son dönemlerde yapılan çalışmalarda sağlık üzerine çok farklı yararları bulunmuştur.

Güçlü bir antioksidan ve anti-inflamatuardır.

Berberin özellikle kan şekeri dengesi, insülin direnci, kolesterol seviyeleri, inflamasyon, karaciğer detoksu, nöronların korunması ve fazla kilo durumlarında iyi sonuçlar vermiştir. Ayrıca bağırsak florasının dengesini düzelterek iyi huylu bakterilerin artmasına yardımcı olur.

5. Berberin kullanım dozajı nasıl ayarlanmalı?

Çalışmalarda kullanılan Berberin dozu genel olarak 500-1500 mg arasıdır. Genel olarak 500 mg kullanılır. Daha yüksek dozlarda gün içinde farklı zamanlarda alınması tercih edilir.

6. Berberin'in yan etkileri var mı?

Çok düşük bir olasılık da olsa ilk kullanımda hafif mide-bağırsak rahatsızlığı görülebileceği not edilmiştir. Bu durumda mide rahatsızlığı olan kişilerin düşük doz ile başlayıp yavaş yavaş doz yükseltmesi önerilir.

7. Berberin kilolarımı kontrol altına almamı sağlar mı?

Berberin’in en net özelliği sağlıklı kan şeker dengesinin sağlanmasına verdiği destektir. Yapılmış olan birçok sayıdaki çalışmada Berberin’in kan şekerinin sağlıklı seviyelerde kalmasına yardımcı olduğu ve kilo kontrolüne yardımcı olduğu bulunmuştur.

8. Berberin & Quercetin birbirinin tamamlayıcısı mı?

Berberin ve çinko ile beraber kullanılan Quercetin’in sinerjik etki ile optimum etkinliğini artırdığı bilinmektedir.

9. Quercetin nedir? Ne için kullanılır?

Quercetin(Kuerstein); kırmızı soğan, elma, siyah üzüm, ve çeşitli yemişlerde bulunan güçlü antioksidan özelliği ile bilinen bir polifenoldür.

Solunum yollarını etkileyen inflamatuar problemlere karşı yaygın kullanımı vardır. Bağışıklık sistemini desteklediği ve doğal bir anti-alerjik olarak görev yaptığı bilinmektedir. İyi bir inflamasyon önleyici olarak kalp-damar problemlerinin gelişim riskini azaltmaktadır. Ayrıca Quercetin; iyi bir karaciğer koruyucu ve sindirim desteğidir.

10. Quercetin’in kullanım dozajı nasıl ayarlanmalı?

Özellikle bahar aylarında görülen solunum yolu alerjilerine (polen alerjileri, saman nezlesi vb.) karşı günlük 500-1000 mg Quercetin kullanımı ile iyi sonuçlar alınmıştır.

Ürünümüz günlük kullanım dozajına uygun olarak hazırlanmıştır. Günde 2 kapsül şeklinde kullanım sağlayabilirsiniz.

11. Haftanın 7 günü Quercetin kullanmalı mıyım?

Quercetin’in ortalama kullanım süresi 3-6 aydır. İstenilen etkilerin en iyi şekilde alınabilmesi için doktor kontrolü ile kullanım sürecinizi belirleyebilirsiniz.

12. Çikolataların bitter oranı kaç?

Belçika çikolatasının eşsiz lezzetini içeren bir paket Live Yourself Chocolate Bar’ın bitter oranı %83.5’tir.

13. Rafine şeker içeriyor mu?

Live Yourself Chocolate Bar; doğal şekerin en saf hali olan pancar şekeri ile formüle edilmiştir. İçeriğinde herhangi bir tatlandırıcı (işlenmiş şeker, mısır şurubu vb.) bulunmamaktadır.

14. Bir paket içerisinde 4 parça olmasının sebebi nedir?

Live Yourself Chocolate Bar; dilediğiniz zamanda, istediğiniz ölçüde tüketebilmeniz için 10 gramlık parça halinde üretilmiştir.

15. İhtiyacımı karşılamak için ne kadar yemeliyim?

Bir paket Live Yourself Chocolate Bar, içeriğindeki etken maddelerin günlük kullanım dozajına uygun olarak hazırlanmıştır. Gün içerisinde dilediğiniz gibi bir paketi tüketebilirsiniz.

16. Ürünlerinizi hangi eczanelerden temin edebilirim?

Ürünlerimizin bulunduğu, konumunuza en yakın eczaneyi web sitemizde yer alan satış noktalarımız bölümünden öğrenebilirsiniz.

Start typing and press Enter to search

Sepetim